Pellanet

IALMOPIA LIVE: Δόξα Μανδάλου – Αλμωπός 1-1. Δείτε το βίντεο του αγώνα [ΒΙΝΤΕΟ – ΕΙΚΟΝΕΣ]

Παιχνίδι για γερά νεύρα ήταν το χθεσινό (19/20) ανάμεσα σε Δόξα Μανδάλου με τον Αλμωπό Αριδαίας.

Επιμέλεια: Τάσος Καλαϊτζής

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις από τις δύο ομάδες, ενώ σκληρά ήταν μαρκαρίσματα από πλευράς των γηπεδούχων.

Στο β΄ημίχρονο ο Αλμωπός ανέβασε στροφές, (σε αυτό βοήθησε και η αποβολή του Σαββίδη λίγα μόλις λεπτά μετά το ξεκίνημα) χωρίς ωστόσο να καταφέρει να πετύχει κάποιο τέρμα. Οι χαμένες ευκαιρίες και η έλλειψη υπομονής όσο περνούσε η ώρα στο παιχνίδι τους, τους έφερε με την πλάτη στον τοίχο όταν στις καθυστερήσεις βρέθηκε πίσω στο σκορ από τον Καλώνι στο (90+2).

Όμως ο Αλμωπός δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και ένα λεπτό αργότερα με τον Παντελίδη (90+3) ισοφάρισε το ματς και έδωσε στην ομάδα το τον βαθμό της ισοπαλίας, σε μια έδρα που παραδοσιακά αντιμετωπίζει πρόβλημα.